Zaznacz stronę

Czujniki krawędziowe

Czujniki krawędziowe

Do wyznaczania punktów zerowych detalu i pomiaru długości na frezarkach i obrabiarkach do obróbki elektroiskrowej (izolowana końcówka pomiarowa czujnika) oraz do centrowania i wyznaczania środka otworów i wałów.

Stopień ochrony IP 67. Precyzyjny, uniwersalny czujnik zegarowy 3D do mocowania na wrzecionie frezarki lub głowicy, umożliwia dokładne pozycjonowanie osi wrzeciona na krawędzi elementu obrabianego lub przyrządu. Kierunek dosuwu czujnika jest dowolny (oś X, Y, Z). Czujnik zegarowy zawsze wychyla się w tym samym kierunku i pokazuje odległość pomiędzy osią wrzeciona a krawędzią detalu. Ustawienie wskaźnika w pozycji zero oznacza ustawienie osi wrzeciona dokładnie na krawędzi elementu bez długotrwałego ustawiania, bez liczenia, bez mozolnego przerysowywania Pozwala to na zredukowanie kosztów
ubocznych, zwiększa wydajność i odciąża pracowników. Końcówkę pomiarową czujnika wymienia się bez narzędzi, nie jest potrzebna ponowna kalibracja czujnika. Dodatkową pewność daje powiększony skok w połączeniu z niezawodną strefą kontrolowanych pęknięć w końcówce czujnika. Aby uzyskać najwyższą jakość pomiaru wszystkie uniwersalne czujniki 3D muszą zostać podczas montażu pojedynczo mierzone i zestrajane. Aby uprościć obsługę, uniwersalny przycisk 3D występuje ze zintegrowanym stożkiem niesamohamownym (nr zam. 3770 0010). Stożek niesamohamowny (DIN 69871, SK 40) i uniwersalny przycisk 3D tworzą jeden moduł.

Dział handlowy

Dział techniczny

Sklep online

Poznaj nas bliżej !