Zaznacz stronę

Czujniki zegarowe 3D

Czujniki zegarowe 3D

Do wyznaczania punktów zerowych detalu i pomiaru długości na frezarkach i obrabiarkach do obróbki elektroiskrowej (izolowana końcówka pomiarowa czujnika) oraz do centrowania i wyznaczania środka otworów i wałów.

Najmniejszy przycisk 3D świata, do mocowania na wrzecionie frezarki lub głowicy, umożliwia dokładne pozycjonowanie osi wrzeciona na krawędzi elementu obrabianego lub przyrządu. Kierunek dosuwu czujnika jest dowolny (oś X, Y, Z). Wielkość modelu Zero
Masters jest przeznaczona do małych maszyn. Mały, analogowy czujnik pomiarowy zawsze wychyla się w tym samym kierunku i pokazuje odległość pomiędzy osią wrzeciona a krawędzią detalu. Ustawienie wskaźnika w pozycji zero oznacza ustawienie osi wrzeciona dokładnie na krawędzi elementu bez długotrwałego ustawiania, bez liczenia, bez mozolnego przerysowywania Pozwala to na zredukowanie kosztów ubocznych, zwiększa wydajność i odciąża pracowników. Trzpień mocujący ma średnicę 10 mm, dzięki temu może być stosowany na obrabiarkach z SK 30 lub z małymi wrzecionami HSK. Skrócony korpus, który tylko trochę wystaje z wrzeciona, pozwala także na pomiar dużych detali. Końcówkę pomiarową czujnika wymienia się bez narzędzi, nie jest potrzebna ponowna kalibracja czujnika. Dodatkową pewność daje powiększony skok w połączeniu z niezawodną strefą kontrolowanych pęknięć w końcówce czujnika. Aby uzyskać najwyższą jakość pomiaru wszystkie uniwersalne czujniki 3D muszą zostać podczas montażu pojedynczo mierzone i zestrajane Zero Master można wyposażyć w krótką końcówkę pomiarową czujnika (kulka ∅ 4 mm) i długą końcówkę pomiarową czujnika (kulka ∅ 8 mm). Końcówki pomiarowe czujnika są kompatybilne ze wszystkimi innymi przyciskami 3D marki Haimer.

Dział handlowy

Dział techniczny

Sklep online

Poznaj nas bliżej !